O nas

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Buddyzmu Diamentowej Drogi w Pile działa pod duchowym przewodnictwem jś.XVII Karmapy Taje Dordże i jest jedną z wielu grup i ośrodków buddyjskich w Polsce założonych przez lamę Olego Nydahla.

Pierwsza historyczna wizyta nauczyciela linii Kagyu - Tadeusza Uchto miała miejsce w 1996r. Potem nastąpił dłuższy okres nieformalny, podczas którego kilkoro z nas rozjechało się po świecie a pozostali wciąż szukali inspiracji na letnich kursach w Kucharach oraz wykładach Lamy Ole.

W 2002 roku w końcu dojrzeliśmy do regularnych spotkań i medytacji w mieszkaniu przyjaciół. W 2003 roku wykonaliśmy kolejny krok w stronę oświecenia. Dzięki nowemu lokum w centrum miasta zaczęliśmy spotykać się regularnie trzy razy w tygodniu. Co roku gościmy też podróżujących nauczycieli na wykładach publicznych i kursach medytacyjnych.

W sierpniu 2004 roku zorganizowaliśmy plenerowy kurs medytacyjny nad jeziorem Bytyń w Drzewoszewie k. Piły. Praktyka i żeglowanie oraz nurkowanie pozwoliły na powstanie pełnych radości i znaczenia doświadczeń, a wspólnie spędzone przy ognisku wieczory dały możliwość podzielenia się tym bogactwem z przyjaciółmi.
Planujemy utrzymywać świeży i bliski życiu styl naszej szkoły, pozwalający rozwijać się w oparciu o ponadczasowe nauki Buddy i doświadczenia świadomego i aktywnego życia.

W lipcu 2018 w Kucharach po wielu staraniach został oficjalnie zainicjowany pilski Ośrodek Medytacyjny.

sanga_Karol

" Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście."